Często zadawane pytania

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się w przypadku rozpoczęcia korzystania z okularów GLOOMY SUNDAY.

CZY DO NOWYCH OKULARÓW TRZEBA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ?

Tak, w przypadku rozpoczęcia korzystania z nowej pary okularów bardzo często potrzebne jest kilka godzin lub dni noszenia, które są niezbędne do przyzwyczajenia się do nowych mocy (lub pierwszej korekcji), nowego kształtu soczewek okularowych lub nowych (pozbawionych zarysowań lub ubytków) soczewek okularowych. W tym czasie może pojawić się dyskomfort związany z powstałą zmianą. Jest on jednak całkowicie przejściowy.

Dodatkowo w przypadku pojawienia się lub zmiany korekcji astygmatyzmu (cylindrów) na początku użytkowania może pojawić się dyskomfort związany z postrzeganiem kształtów (na przykład: stopnie schodów mogą wydawać się bliższe lub dalsze, ekran komputera bardziej trapezowaty niż prostokątny). Takie odczucia również mijają po przyzwyczajeniu się do korekcji.

MOJE OKULARY ZSUWAJĄ SIĘ Z NOSA LUB SĄ NIEWYGODNE. CO MOGĘ Z TYM ZROBIĆ?

Wystarczy, że pojawisz się w jednej z naszych lokalizacji a będziemy mogli dopasować okulary do Twojej twarzy.

POZNAJ NASZE OKULARY DO KOMPUTERA!

Chroń swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez ekrany urządzeń z okularami BLUE CUT od GLOOMY SUNDAY!

ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE

CZY MOJE OKULARY POSIADAJĄ POWŁOKĘ ANTYREFLEKSYJNĄ?

Tak, każda para soczewek okularowych montowana w naszych okularach korekcyjnych posiada wysokiej klasy powłokę antyrefleksyjną zapewniającą komfortowe użytkowanie okularów.

MOJE OKULARY TRZESZCZĄ / SKRZYPIĄ PODCZAS UŻYTKOWANIA. CZY TO ZNAK, ŻE ZOSTAŁY NIEPRAWIDŁOWO WYKONANE?

Trzeszczenie bądź skrzypienie okularów nie oznacza, że zostały one nieprawidłowo wykonane — wynika ono z charakterystyki i specyfiki materiału i nie wpływa na funkcjonalność okularów oraz korekcję wzroku.

NA OPAKOWANIACH OD SOCZEWEK ZNAJDUJĄ SIĘ INNE MOCE NIŻ TE PODANE PODCZAS SKŁADANIA ZAMÓWIENIA ORAZ W DOKUMENTACJI. DLACZEGO?

Kwestia różnych zapisów może pojawić się w przypadku korekcji astygmatyzmu. Przede wszystkim — nie musisz obawiać się tego, że Twoje okulary zostały nieprawidłowo wykonane. Każda para okularów, która opuszcza naszą pracownię jest wielokrotnie sprawdzana pod kątem prawidłowości mocy oraz zgodności z innymi normami. Po sprawdzeniu moce zapisywane są w karcie dokumentacja wraz z podpisem osoby, która dokonała pomiaru. Nie ma możliwości, aby okulary, które nie spełniają naszych rygorystycznych norm dotarły do Ciebie.

Różne zapisy wynikają z tego, że wartość korekcji astygmatyzmu (moc cylindryczna) może zostać zapisana na dwa sposoby — za pomocą cylindra plusowego (+) lub minusowego (-). Zmiana znaku cylindra powoduje również zmianę (wynikającą z przeliczenia) mocy sferycznej.

Dla ułatwienia w przypadku korekcji cylindrycznej na opakowaniach znajdują się obydwa zapisy — są one całkowicie równoznaczne i posiadają taką samą wartość oraz sposób korekcji.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYMIANY SOCZEWEK W OKULARACH?

Oczywiście, jednak wymianę soczewek możemy wykonać jedynie w okularach GLOOMY SUNDAY. Aby zlecić wymianę okularów, odwiedź zakładkę serwis.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń: 571 406 474