Blue Cut

Poznaj Blue Cut

Dowiedz się, czym jest niebieskie światło, jak wpływa na Twoje zdrowie i w jaki sposób okulary do komputera mogą chronić Twój wzrok i poprawić samopoczucie.

Niebieskie światło

To światło emitowane zarówno przez słońce, jak i energooszczędne oświetlenie oraz urządzenia elektroniczne – smartfony, tablety, komputery czy telewizory. 

Zmęczone oczy

Długotrwała ekspozycja na działanie niebieskiego światła niesie ze sobą wiele negatywnych skutków takich jak uczucie suchości, pieczenie oczu, łzawienie, a w efekcie może nawet przyczyniać się do upośledzenia widzenia.

Problemy ze snem

Poza oddziaływaniem na nasz wzrok, niebieskie światło negatywnie wpływa również na rytm dobowym, powodując problemy z zaśnięciem poprzez hamowanie wydzielania melatoniny – hormonu warunkującego zdrowy, relaksujący sen.

Ochrona przed niebieskim światłem

Najlepszym rozwiązaniem byłoby unikanie dodatkowej ekspozycji, dobrze jednak wiemy, że jest to niemożliwe – z pomocą przychodzą jednak okulary do komputera wyposażone w odpowiedni filtr blokujący konkretny zakres światła widzialnego.

Refundacja okularów

Pamiętaj, że pracodawca może pomóc Ci w zakupie okularów, które ochronią Twój wzrok podczas pracy!

Uniwersalność i ochrona

Dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok z naszych okularów do komputera można korzystać na co dzień – nie tylko podczas pracy z ekranami. Kompleksową ochronę oferujemy zarówno w przypadku okularów korekcyjnych z mocą, jak i tych zerowych.

Higiena pracy

Okulary do komputera są bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem, nie zapominajmy jednak o częstych przerwach podczas pracy z ekranami, zachowaniu odpowiedniego środowiska oraz stosowaniu kropli nawilżających.

Postrzeganie barw

Jeśli Twoja praca wymaga idealnego oddania kolorów, zwróć uwagę na tę kwestię podczas zakupu, ponieważ okulary w delikatny sposób mogą wpływać na postrzeganie barw poprzez ich ocieplenie.